İLETİŞİM: +90 532 289 22 12
 

İptal ve İade Şartları

İptal ve İade Şartları

 

İade işlemlerinden önce mutlaka firmamız ile iletişime geçerek, iade prosedürü hakkında bilgi almanız gerekmektedir.Firmamız ile iletişime geçmeden doğrudan gönderilen kargolar teslim alınmayarak tarafınıza iade edilmektedir.Ürünü kullanmadığınız takdirde (Emniyet etiketleri açılmamışorijinal kutusu ve faturası ile birlikte tarafımıza  kargo göndererek iade ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz.Kullanılmış(Emniyet etiketi sökülmüş), kutusuz ve faturasız gönderilen ürünler için KESİNLİKLE işlem yapılamayarak tarafınıza iade edilmektedir. İade süresi fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisindedirİade edilen ürüne ait orjinal fatura olmadan iade ve değiştirme yapılmayacaktır. Faturasız itirazlar kesinlikle dikkate alınmayacaktır.Ürün ya da ürün kutusu zarar görmüş siparişler için iade ve değişim işlemi yapılmamaktadır.

 

İade ve değişim işlemlerinde kargo masrafları ALICI 'ya aittir. 

 

İade ürün bize ulaştıktan sonra gerekli incelemeler yapılmaktadır. İade ürün kabul edildiğinde eğer ödediğiniz tutar havuz hesabında ise iadeniz onaylanır.

 

 

Ürünün, satıcı tarafından ödenen kargo masrafları alıcının hesabından kesilerek, kalan tutar alıcının alışveriş yaptığı hesabına en geç 30 gün içerisinde aktarılır.

 

 

 

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

 

GENEL:

1.   Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2.   Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

3.   Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

4.   Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

5.   Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

7.   Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.